Jak probíhají konstelace? Příběhy

Lidé se mě často ptají, jak vypadá konstelace. Rozhodla jsem se vám tedy přiblížit, co se na konstelacích děje, abyste si mohli udělat přibližnou představu. Popsat konstelace je téměř nemožné. Děje se naráz mnoho rovin, které se těžko uchopují do slov. Konstelace jsou hlavně o prožitku, procítění, podvědomí, vnímání na mnoha rovinách. Každý, kdo se na určitou konstelaci dívá, vám ji jinak popíše, protože ji i jinak vnímá.

Konstelace jsou velmi rozmanité a jedna konstelace se druhé příběhem nepodobá. Každý máme svůj vlastní příběh a to i když řešíme stejné téma. Doporučuji si přečíst více příběhů, abyste získali širší představu.

Systemické / rodinné konstelace jsou hluboká metoda. Umí se podívat na situaci, kterou řešíme, jak už napovídá jeden její název, z pohledu celého systému. Systémem může být rodina, pracovní kolektiv, parta lidí i např. firma. Na konstelaci dokážeme nahlédnou na vztahy mezi jednotlivými členy, kteří do systému patří. A dokážeme je zlepšit a harmonizovat. Více si o metodě můžete přečíst ZDE.

Každá konstelace probíhá zcela rozdílně a i když řešíte stejné téma jako někdo jiný, vaše konstelace bude úplně jiná. Každý jsme jedineční a to se v kostelacích krásně ukazuje. Konstelace jdou k podstatě toho, co je pro vás právě k řešení a ukazují mnoho podvědomých rovin.

Kolik konstelací pomůže?

To je častá další otázka, kterou dostávám. Je to zcela individuální. Někomu pomůže už jedna konstelace a spustí skoro zázrak. Jiný na velký posun bude potřebovat konstelací několik. Záleží s jakým tématem přicházíte, kde na své cestě jste, jak dokážete být vedení konstelace otevření.

Přirovnávám práci na sobě k loupání cibule. Nevíme kolik vrstev potřebujeme oloupat. Konstelací se necháváme vést něčím vyšším a to je na nich úžasné. Někteří klienti ke mně chodí opakovaně po dobu třeba 2 let – konstelace jim pomáhají a chtějí se posouvat.

Příběhy konkrétních konstelací

Jak už jsem psala, každá konstelace vypadá úplně jinakjejich variabilita je natolik široká, že i mě samotnou to po 7 letech stavění konstelací s klienty občas překvapí.

Jména osob jsou vždy změněna, kvůli diskrétnosti.

  • Chci zlepšit vztah s partnerkou – číst
  • Partner nechce dítě! Mám se s ním rozejít? – číst
  • Další příběhy – ZDE

_________________________________

Zaujala vás metoda konstelací a chcete ji vyzkoušet? Napište mi ZDE nebo zavolejte na můj tel +420 777 788 866.

vlasta@vlastaliskova.cz
Jsem průvodkyně změnou. Učím lidi pracovat s jejich myslí, emocemi a tělem, aby si s nimi lépe rozuměli.

Chcete číst další články?  Přihlásit se k odběru můžete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů