12 ponaučení, které si s sebou beru do nového roku

Ke konci roku, někdy v létě nebo na podzim se ohlížím zpět za uplynulým obdobím, bilancuji a přemýšlím nad budoucím časem. Sepsala jsem pro vás 12, ponaučení, které si beru dál do svého dalšího období. Budou se hodit určitě i vám. 🙂 Chcete-li mít zářivější budoucnost, je dobré věděj, jak jí jít naproti.

Zde je mých 12 ponaučení:

Za 1. Největší bohatství jsou zdraví, klid v duši a vztahy – rodina, přátelé. Chovám se podle toho.

2. Z chyb se dá naučit velmi mnoho. Dělat chyby je v pořádku a nejlepší je si z nich vzít ponaučení. Ptám se sama sebe: Co příště mohu udělat lépe?

3. Neříkám nikdy a jsem otevřená změnám. Dělat věci nově je prospěšné – revidovat svá minulá přesvědčení pomáhá rozvoji. Pokud něco nefunguje, jdu si na to posvítit a podívat se na to nově. Jsem ochotna změnit své myšlení. Vím, že neprospívá zůstávat u přesvědčeních, která nám už neslouží.

4. Nemá cenu sledovat, jak skvělí jsou druzí a trápit se, že jsou dál než já. Porovnávám se jen sama se sebou – se svým minulým JÁ. 😊 A oslavuji pokroky, které se mi daří. Cesta je cíl.

5. Vím, že život nebude nikdy přesně takový, jaký jsem jsi naplánovala. Mnoho věcí zabere víc času, než si myslím. Překážky také budou. Když klopýtám, zastavím se …vystoupám do nadhledu a zkouším přepnout do pohledu život je hra a já jsem její tvůrce.   

6. Učím se dělat vše s radostí – je to poznat. 🙂 Když radost začíná mizet, dám si pauzu na zastavení a zařadím do svého programu více toho, co mi dělá radost. 

7. Investuji do sebe. Čas, peníze, energii. Vím, že se mi to vrátí mnohonásobně zpátky.

8. Odkládám své masky. Snažím se pokaždé být sama sebou! Upřímná sama k sobě (to zejména!) i druhým. Vnímám přes své ❤️srdce.

9. Oslavuji každou sebemenší radost v životě. Žiji co nejvíce TADY a TEĎ. Dýchám, vnímám slunce, v zimě si připomínám zpěv ptáků a vůni louky, v létě si ji dopřávám. Nadechuji vůni květin, teplého čaje. Užívám si chuť vymačkaných pomerančů.  

10. Mám-li pocit, že nejsem dost dobrá, chytrá, šikovná, úspěšná, … – měním úhel pohledu. Položím si otázku: Co by k tomu řekla láska? ❤️Dýchám, s laskavostí a soucitem vnímám sama sebe přes lásku, laskavou pozornost, že jsem na cestě a učím se. Aktivuji vděčnost, co vše jste už zvládla.

11. Když je nejhůř dýchám a usmívám se – tichým vnitřním úsměvem. Vnímám své pocity, s výdechem propouštím vše, co chci propustit a jsem v tichém vnitřním úsměvu. (Naše mysl reaguje na naše tělesné postoje – vnitřní úsměv je nový postoj.)

12. Mám své sny, přání a cíle. A plním si je! Vím, že sama pro sebe jsem ta nejdůležitější osoba. 😊 Můj život je můj. Teprve když sama jsem šťastná mohu rozdávat úsměv, radost, povzbuzení… Jen nasycený člověk má z čeho rozdávat. Co nemám v sobě, nemůže předávat dál.  

Vlasta Lisková
Jsem průvodkyně změnou. Učím lidi pracovat s jejich myslí, emocemi a tělem, aby si s nimi lépe rozuměli.

Chcete číst další články?  Přihlásit se k odběru můžete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů