Slova žen, které ochutnaly tekutinové tělo a "svaly duše" Psoas 

Jsme s vodou hluboce propojeni a díky práci s ní ve svém těle, můžeme hluboce regenerovat

Bylo to pro mě inspirující, poučné a moc příjemné. Jsem instruktorka Yin yogy a navštěvuji workshopy zaměřené na práci s tancem, tělem a hlasem, ale večerní setkání s tebou bylo ještě o mnoho jemnější. Moc děkuji za tento zážitek.
Vlaďka
Vlasto, šla jsem na kurz fluidní inteligence a odnesla jsem si nádhernou sondu do své hloubky těla i duše. A tak jsem začala docházet častěji. Nacházím ztracené části sebe a ulevuje se mému tělu i hlavě. To, co předáváš má neskutečnou hloubku a ve mně se dějí úžasné změny. Děkuji.
Andy
Vlasto, mnohokrát děkuji za krásný večerní seminář. Z počátku jsme měla pocit, že se nic neděje a byla jsem docela zklamaná. Jsem hodně aktivní a tohle mi připadalo, že to není pro mě. Atmosféra však byla příjemná a tak jsem si řekla že vydržím a třeba se něco dostaví. Při jednom cvičení hydratace páteře mě začala bolet hlava. Snažila jsem se uvolnit, chvíli s tím bojovala a nakonec se podařilo. A podařilo se i o dost víc, mnohem lépe se mi dýchalo, přišla jsem si taková volná. Těžko se to popisuje, bylo mi však najednou mnohem líp. Před tvým kurzem jsem byla hrdá na sebe, jak makám, teď jsou věci už trochu jinak. Všímám si velmi pomaloučku, že i jemnost má svou cenu. Pro mě nevídáno :-D.
Mirka
Děkuji za krásné setkání s tekutinami v těle. Přišla jsem si tak odpočatá a hýčkaná jako už dlouho ne. Bylo to zvláštní, jakoby se nic nedělo, přiznám se, že ze začátku mi chyběla nějaká větší akce. Pak ale páni, byla jsem tak moc u sebe, tak krásně ponořená ve svém těle. Chodím na jemnou jógu, tohle však bylo něco hlubšího. Nerozumím ještě moc tomu, co se to se mnou vlastně dělo, ovšem pocit je tak krásný, že přijdu zase.
Hanka
Chtěla bych moc poděkovat za víkendový seminář, kde jsme pracovali s vodou v těle a bederními svaly. Ještě teď cítím ty krásné pohyby v těle. Mám nově objevenou hlubinu uvnitř sebe. Bylo to pro mě všechno nové a zároveň krásné .. Těším se na další prožitky. Moc děkuji za odpočinkový a velmi dobíjející čas.
Ilona
Mé myšlenky se vrací k víkendu, k příjemnému rozpoložení, které jsem na semináři s vodou a bederními svaly zažila. Bylo to krásné, něžné, velmi citlivé a osvěžující. Hlava zatím moc neví, čím to bylo jiné než relaxace, které znám, na tom však nezáleží, protože podstatný je prožitek. A ten byl a zůstává ve mně ještě doteď nádherný. Cítím, že moje tělo touží se zas ponořit do těch sobotních vod, kdy jsme uvnitř sebe pluly. Díky moc.
Tereza
Milá Vlasto, tekutiny v těle mě nadchly. Je to tak krásně jemný, vnímavý a citlivý přístup. Moje tělo cítí, že teď může snad i létat. Tolik lehkosti jsem už dlooooouho neměla. Teprve díky semináři jsem si uvědomila, jak jsem unavená a stále se snažím, místo abych dávala jemnou péči sama sobě. Hodně pracuji a myslela jsem si že i relaxuji a umím si dobíjet energii. Teď vidím, že na to chce jít jinak. Vody v nás umí hýčkat a já to moc ráda využiji. Děkuji za krásné prožitky.
Lenka
Jsem velká citlivka a nelehko se mi s tím často žije. Praxe s tekutinami a bedry mě krásně opečovala. Myslím, že jsem konečně našla něco, co mi naprosto vyhovuje. Snadno jsem se na cvičení dokázala ponořit do svých hlubin a tekutinový pohyb mě přímo hýčkal. Tělo hned vědělo, že je někde doma, že to je to pravé, co potřebuje. A nejsou k tomu třeba žádná slova, jen svému tělu naslouchat a nechat se jím vést. Vlastně jednoduché, ale my to neumíme, už jsme tuto schopnost bohužel ztratili. Jééé kdybych já tyhle báječné prožitky objevila už před lety. No nedá se nic dělat, čas nevrátím, můžu objevovat a nechat se hýčkat teď a to je hlavní. Vlasto díky, má to hloubku a pro mě je to jak hudba v ráji 😊
Vlaďka
Jedním slovem mohu říci krása. Krásný jemný relaxační a regenerační kurzík, co mi udělal moc dobře. Vlasti, díky a přeji, ať se ti daří.
Petra
Kurz léčení beder a tekutin byl pro mě moc zvláštní. Neumím dobře říci, co se vlastně dělo. První hodinku jsem měla pocit, že to není pro mě, že mě to možná až nudí. No ale byla jsem už na kurzu a rozhodla se zůstat. Druhou hodinku jsem se cítila trochu příjemněji. A odpoledne mě tak krásně naladilo, jako bych se vrátila na prázdniny k babičce, když jsem byla malá (tam to pro mě byla oáza). Tělo se asi rozpomnělo a najednou vědělo, že to je něco, co mu už dlouho chybí. Takže u mě za den přerod od nic moc k nádhernému pocitu, který ještě teď vnímám.. Díky, jsem moc ráda, že jsem na kurzu byla.
spokojená Denisa
Sval Psoas mě zaujal jako komunikátor s naší hloubkou. Praxe mě pomohla a pomáhá nořit se do vnitřního světa, vnímat samu sebe a co mi dělá hluboko uvnitř dobře. Ukázala se mi tu skvělá možnost, jak se s tělem propojit a naslouchat mu. Jemně jsem pustila hlavu a vplula do tělesného pocitu flow. K cvičení se ráda vracím i doma, přidala jsem si ho do svého repertoáru. Je to nenáročný způsob, jak po náročném dnu opět získat propojení se sebou, svým prostorem a klidem. Vlasto díky, představila si mi, jak jemně objevovat, kde v těle máme ukrytý klid a také radost.
Andrea Dvorskákoučka
„Kurz Uvolněná bedra – sval Psoas mi byl jakoby vypsán na míru. Mám dvě malé holčičky, které jsem poctivě odnosila v nosítku na břiše, a každodenní péče o ně se odrazila i na mých bedrech, která mě bolí prakticky neustále. Navíc dráha ledvin je dlouhodobě mým slabým místem. Den strávený s Vlastou, Petrou a dalšími ženami byl pro mě krásným zážitkem. Cvičení bylo překvapivě jemné. Na první pohled by se zdálo, že jsme ani necvičily, ale ve skutečnosti nám Vlasta pomohla se krásně zrelaxovat, napojit se na svoje tělo a pocity při jemném pohybu doprovázeném hlasem byly opravdu slastné. Velmi užitečné je i sdílení s ostatními účastníky. A výsledky se dostavily – další den mě bedra vůbec nebolela, byla krásně uvolněná. Už se těším, jak se projeví pravidelné cvičení na mém každodenním životě!“
Martina Nentvichováredaktorka na rodičovské dovolené
"Chci srdečně poděkovat Vlastě za kurz tekutinového těla a "Psoasu" - byl pro mně velmi užitečný a přínosný! Myslela jsem, že na tíma beder už všechno znám. 15 let zpátky jsem spadla na snowboardu a měla moc bolavé trauma v oblasti bederky a kříže. Vyzkoušela jsem všechno možné pro zlepšení stavu zad: jóga i manuálně terapie, léčitelé, kineziologie, osteopatie, masáže atd. A vím, že nejlepší pomoc pro naše tělo je to, co můžeme pro sebe udělat sami (nikdo nám nevleze pod kůže a neprocítí nás zevnitř). Ale musíme to dělat správně! Každá metoda působí individuálně. Vlasta krásně vede k prozkoumání vašich beder a hloubky těla. Krásně předává, jak obrovský vliv mají na náš stav velké svaly bederní-svaly Psoas na všech úrovních - fyzické, psychické a energetické. Předává spoustu niancí, co tomuto kouzelnému svalu prospívá. Působí jako zpětná vazba těla a zlepšuje stav celého bytí. Cítím za kurzem velkou praxi a zkušenost lektorky. Klobouk dolů!"
S vděčnosti Elina Beltyukova
„O svalu Psoas jsem nic nevěděla, i proto mě zaujal kurz Uvolněná bedra – sval Psoas. Bedra mě někdy bolí, a tak jsem chtěla vyzkoušet nový přístup. Kurz mě přímo nadchnul! Jemné, hluboké cvičení, naciťující se do hloubky těla i mysli. Krásné pocity napojení na radost uvnitř mě a to, co dělá mému tělu dobře. Moc jsem si to užila a dověděla se spoustu nových informací a cenných souvislostí. Bedra teď cítím krásně uvolněná a umím si cvičení přenést do běžných dnů, to považuji za důležité. Vlastu mohu jen doporučit, umí naslouchat lidem, tělu a naladí vás svým přístupem na tu správnou cestu. Děkuji.“
Lenka JahodováPlzeň
Byla jsem velmi překvapená, jak mě jemná praxe s vodou v těle a s Psoasem dokáže rychle dostat do hloubky. Na začátku se mi při cvičení některá místa trochu blokovaly i bolely, ale postupně se rozpouštěly na mnohem lepší uvolnění než znám. ... Je pro mě zajímavé sledovat, jaká je v jemnosti síla. Co jsem dříve neuvolnila běžným cvičením, jemným praxí s Psoasem se mi daří rozpouštět. Jsem moc ráda, že jsem se k tekutinovému tělu s Vlastou dostala. Pomáhá mi uvolnit se a je i krásnou metodou na spojení se s mojí vnitřní ženou.
Kateřina S.právnička na mateřské

Práce s tekutinami přináší do našich životů klid, hluboké napojení do svého nitra a objevování vlastní vniřní síly.

Objevuj sebe samu přes vnitřní vody