ON-LINE workshop

Tělo-mysl-srdce v synchonizaci

přes praxi tekutinové tělo


Půlroční cesta

on-line živý kurz přes Zoom + nahrané lekce

Půlroční cesta přijetí těla a rozvíjení sebe-lásky 

Praxe tekutinové tělo pomáhá rozproudit energii v těle,  ztekutět tkáně a otevřít srdce. To nás hluboce uzdravuje, napojuje na moudrost těla a pomáhá harmonizovat tělo i duši.

Proč synchronizovat srdce, mysl a tělo?

Moudrost, síla a intuice našeho srdce jsou obrovské. Dokážeme-li se dostat do koherence svého srdce a synchronizovat s ním tělo i mysl, hluboce nás to uzdravuje a vyživuje na všech úrovních. 

Srdce je napojené na všechny naše emoce a když ho podpoříme, může nám pomoci kontrolovat stres, ozdravovat naše pocity a rozpouštět vše, co nás trápí a rozvíjet sebe-přijetí a sebe-lásku.

Rovnováha v srdci ovlivňuje mozekcelou naši nervovou soustavu. V dnešní době to potvrzují i lékařské výzkumy a hovoří o nedělitelném „systému srdce-mozek“. Např. je prokázáno, že depresívní stav po infarktu signalizuje pacientovu smrt do půl roku mnohem jasněji než jakákoli metoda měření srdečních funkcí.

Srdce, které je v synchronizaci nás vrací do rovnováhy a pomáhá synchronizovat funkce v těle, pocity i naši mysl.  


Fyziologie systému srdce -mozek

Nedávno vědci zjistili,  že střevo a srdce mají své vlastní sítě z několika desítek tisíc až miliónů neuronů, které fungují jako jakési "mozky" uvnitř těla. Tyto vegetativní mozky jsou schopny samy vnímat, podle těchto vjemů měnit svou funkci a dokonce se transformovat podle vlastních zkušeností, tedy určitým způsobem vytvářet jakousi vlastní inteligenci.

Emoce cítíme v těle, ne v hlavě

Vztah mezi „mozkem“ srdce a emočním mozkem představuje jeden z klíčů k emoční inteligenci a odbourávání stresu. Tím, že se naučíme synchronizovat srdce, naučíme se ovládat i emoční mozek a naopak. Ve stavu sinergie a koherence významně narůstá soulad mezi mozkovými vlnami alfa a srdeční aktivitou. To má vliv na celé naše tělo i mysl.


Na semináři půjdeme cestou vědomé pozornosti k svému srdci a tělu a přijímání sebe sama. Otevřená vědomá pozornost je klíčem k sebe-harmonizaci, sebe-léčení a vracení našeho těla i duše do rovnováhy. Půjdeme cestou pochopení a respektu k tomu, jak naše tělo funguje a je s námi propojené. Budeme se snažit skontaktovat sami se sebou a otvírat moudrosti našeho srdce a těla


Co vám kurz přinese

 • klid a mír v těle, srdci i mysli
 • probouzení vnitřních vod - tekuté tělo a tekutá inteligence
 • vyrovnávání nervové soustavy - sympatiku a parasympatiku
 • lepší spánek
 • hlubokou emoční a psycho-somatickou sondu do těla i duše
 • rozvoj sebe-přijetísebe-lásky
 • rozvíjení umění sebe-léčení včetně rozpouštění stresu

Zvu vás do on-line kurzu na živo

Tělo-mysl-srdce v synchonizaci

Propojíte se se srdcem a sami se sebou a opečujete své tělo a duši na všech úrovních

Vlasta Lisková

Co vám kurz vnese do života

 • rozvoj naslouchánípropojování se svým srdcem i tělem
 • praktické techniky pro otevírání srdce a sebe-přijetí
 • uvolňování se do hloubky těla i srdce 
 • objevování souvislostí a propojení v našem moudrém těle
 • účinné metody pro každodenní praktikování
 • objevování své tělesné hloubky v mnohavrstvém zkoumání těla

Koherence srdce má vliv na všechny roviny našeho života

Kdo vás bude kurzem provázet

Jmenuji se Vlasta Lisková. Jsem lektorkou tekutinového těla a "svalů duše" Psoas. Dlouhodobě pracuji s klienty s moudrostí jejich   těla   i   rozvojem   vědomí.  Jsem terapeutka, konstelářka a koučka.

Čím je kurz inspirován

 • metodou Continuum Movement - konceptem jež přinesl praxi s tekutinovým / tekutým tělem pro využití bez terapeuta a Śkolou bederních svalů
 • metodami rodinné konstelace, neuro-lingvistické programování, kreativní tanec a body-work

Esence práce s vnitřní vodou - tekutinovým tělem:  

 • hra, zvídavost, objevování, přítomný okamžik, potěšení
 • zvuky, pohyby vln, spirál, kruhů uvnitř těla, autentický rytmus těla
 • vědomí různých tělních tekutin, poznávání vnitřní anatomie skrze prožitek
 • od techniky k plynutí, "tělo jako proces" - vnímání neustálého vnitřního tvoření 
 • dech, prostor, zvuk, plynutí, ticho, klid, ponoření se
 • oceánská zkušenost v těle, procítění a bytí v těle, intuice, hloubka
 • jemný, hluboký dotek sama sebe na buněčné úrovni

... to vše v propojení s naším SRDCEM do koherence

Co říkají účastníci kurzů tekutinového těla 

Bylo to pro mě inspirující, poučné a moc příjemné. Jsem instruktorka Yin yogy a navštěvuji workshopy zaměřené na práci s tancem, tělem a hlasem, ale večerní setkání s tebou bylo ještě o mnoho jemnější. Moc děkuji za tento zážitek.
Vlaďka
Vlasto, šla jsem na kurz fluidní inteligence a odnesla jsem si nádhernou sondu do své hloubky těla i duše. A tak jsem začala docházet častěji. Nacházím ztracené části sebe a ulevuje se mému tělu i hlavě. To, co předáváš má neskutečnou hloubku a ve mně se dějí úžasné změny. Děkuji.
Andy
Vlasto, mnohokrát děkuji za krásný večerní seminář. Z počátku jsme měla pocit, že se nic neděje a byla jsem docela zklamaná. Jsem hodně aktivní a tohle mi připadalo, že to není pro mě. Atmosféra však byla příjemná a tak jsem si řekla že vydržím a třeba se něco dostaví. Při jednom cvičení hydratace páteře mě začala bolet hlava. Snažila jsem se uvolnit, chvíli s tím bojovala a nakonec se podařilo. A podařilo se i o dost víc, mnohem lépe se mi dýchalo, přišla jsem si taková volná. Těžko se to popisuje, bylo mi však najednou mnohem líp. Před tvým kurzem jsem byla hrdá na sebe, jak makám, teď jsou věci už trochu jinak. Všímám si velmi pomaloučku, že i jemnost má svou cenu. Pro mě nevídáno :-D.
Mirka
Děkuji za krásné setkání s tekutinami v těle. Přišla jsem si tak odpočatá a hýčkaná jako už dlouho ne. Bylo to zvláštní, jakoby se nic nedělo, přiznám se, že ze začátku mi chyběla nějaká větší akce. Pak ale páni, byla jsem tak moc u sebe, tak krásně ponořená ve svém těle. Chodím na jemnou jógu, tohle však bylo něco hlubšího. Nerozumím ještě moc tomu, co se to se mnou vlastně dělo, ovšem pocit je tak krásný, že přijdu zase.
Hanka
Chtěla bych moc poděkovat za víkendový seminář, kde jsme pracovali s vodou v těle a bederními svaly. Ještě teď cítím ty krásné pohyby v těle. Mám nově objevenou hlubinu uvnitř sebe. Bylo to pro mě všechno nové a zároveň krásné .. Těším se na další prožitky. Moc děkuji za odpočinkový a velmi dobíjející čas.
Ilona
Mé myšlenky se vrací k víkendu, k příjemnému rozpoložení, které jsem na semináři s vodou a bederními svaly zažila. Bylo to krásné, něžné, velmi citlivé a osvěžující. Hlava zatím moc neví, čím to bylo jiné než relaxace, které znám, na tom však nezáleží, protože podstatný je prožitek. A ten byl a zůstává ve mně ještě doteď nádherný. Cítím, že moje tělo touží se zas ponořit do těch sobotních vod, kdy jsme uvnitř sebe pluly. Díky moc.
Tereza
Milá Vlasto, tekutiny v těle mě nadchly. Je to tak krásně jemný, vnímavý a citlivý přístup. Moje tělo cítí, že teď může snad i létat. Tolik lehkosti jsem už dlooooouho neměla. Teprve díky semináři jsem si uvědomila, jak jsem unavená a stále se snažím, místo abych dávala jemnou péči sama sobě. Hodně pracuji a myslela jsem si že i relaxuji a umím si dobíjet energii. Teď vidím, že na to chce jít jinak. Vody v nás umí hýčkat a já to moc ráda využiji. Děkuji za krásné prožitky.
Lenka
Jsem velká citlivka a nelehko se mi s tím často žije. Praxe s tekutinami a bedry mě krásně opečovala. Myslím, že jsem konečně našla něco, co mi naprosto vyhovuje. Snadno jsem se na cvičení dokázala ponořit do svých hlubin a tekutinový pohyb mě přímo hýčkal. Tělo hned vědělo, že je někde doma, že to je to pravé, co potřebuje. A nejsou k tomu třeba žádná slova, jen svému tělu naslouchat a nechat se jím vést. Vlastně jednoduché, ale my to neumíme, už jsme tuto schopnost bohužel ztratili. Jééé kdybych já tyhle báječné prožitky objevila už před lety. No nedá se nic dělat, čas nevrátím, můžu objevovat a nechat se hýčkat teď a to je hlavní. Vlasto díky, má to hloubku a pro mě je to jak hudba v ráji 😊
Vlaďka
Jedním slovem mohu říci krása. Krásný jemný relaxační a regenerační kurzík, co mi udělal moc dobře. Vlasti, díky a přeji, ať se ti daří.
Petra
Kurz léčení beder a tekutin byl pro mě moc zvláštní. Neumím dobře říci, co se vlastně dělo. První hodinku jsem měla pocit, že to není pro mě, že mě to možná až nudí. No ale byla jsem už na kurzu a rozhodla se zůstat. Druhou hodinku jsem se cítila trochu příjemněji. A odpoledne mě tak krásně naladilo, jako bych se vrátila na prázdniny k babičce, když jsem byla malá (tam to pro mě byla oáza). Tělo se asi rozpomnělo a najednou vědělo, že to je něco, co mu už dlouho chybí. Takže u mě za den přerod od nic moc k nádhernému pocitu, který ještě teď vnímám.. Díky, jsem moc ráda, že jsem na kurzu byla.
spokojená Denisa

Co vás bude čekat?

 • Probouzení vědomí těla a srdce v tekutinovém těle
 • Probouzení tekutosti v těle - tekutý střed, tekuté proudění 
 • Práce s živly v těle přes tekutinové tělo - země, voda, oheň, vzduch, éter
 • Krůček za krůčkem k sebe-přijetí a sebe-lásce
 • Oceněňování našich darů
 • Práce s bloky v těle a pod nimi uloženými emocemi
 • Práce s emocemi v těle
 • Pramen živosti a radosti v těle
 • Rozpouštění omezujících myšlenek a přesvědčení, které nás brzdí, přes tělo
 • BONUS: u každé lekce malý rituál pro podporu vašeho růstu

Co si z kurzu odnesete

 • každodenní jednoduché techniky pro napojování na své srdce a sebe-lásku
 • účinné relaxace pro rozpouštění nahromaděného stresu a bloků
 • uvolnění a propojení se srdcem, tělem a vědomím
 • vnímání souvislostí v těle 
 • hluboký prožitek propojování se srdcem a tělem
 • jnávody pro podporování sebe-lásky
 • očekávejte odpočinek, velmi jemné cvičení, napojení na sebe sama

Co je obsahem kurzu

UCELENÝ TRANSFORMAČNÍ KURZ on-line

6 setkání on-line naživo á 120 min - květen, červen + září, říjen

+ 6 nahraných lekcí á 30 - 60 min s tekutinovým tělem 

+ ke každé lekcí podporující rituál (12 x)nástroje pro rozvoj sebe-lásky (10 lekcí)

 To vše v pozvolném tempu 6 měsíců  

Živé lekce on-line úterky 19:00-21:00 - 25.5., 8.6., 22.6. + 7.9., 21.9.,5.10.2021

+ červenec a srpen 6 nahraných lekcí s tekutinovým tělem v členské sekci    + ke každé lekci podporující rituály a rozvojové nástroje v členské sekci


Ke kurzu se můžete připojit kdykoli – dostanete všechny nahrávky a vstup do členské sekce. Zůstane vám pak ucelený kurz, ke kterému se můžete vracet. Vše k dispozici ještě 1/2 roku po ukončení kurzu v členské sekci na webu.

Živé lekce on-line probíhají přes aplikaci Zoom - odkaz na připojení vám zašleme mailem. Potřebujete PC (tablet, mobil) - pro společné sdílení můžete mít zapnutý mikrofon popř. kameru - je to na vás. Nahrávám pouze svou obrazovku - vaše praxe na kurzu je čistě soukromá.

Jakými tématy vás budu provázet?

1. lekce

Řeka života a otvírání srdce

on-line živá lekce + záznam

+ Rituál Vděčnosti za život a spojení s kořeny

2. lekce

Spojení těla, srdce a rozumu

on-line živá lekce + záznam

+ Osobní záměr v oblasti sebe-lásky

+ Rituál Vnitřní svatba srdce a rozumu

3. lekce

Rozvoj síly srdce přes živel ZEMĚ

on-line živá lekce + záznam

+ Podpora sebe-lásky - první lekce a cvičení

+ Začátek souboru Rituálů MŮJ STROM ŽIVOTA 

→ Rituálu Kořeny síly srdce

4. lekce

Rozvoj síly srdce přes živel OHEŇ

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Kmen mého Stromu života

5. lekce

Rozvoj síly srdce přes živel VODA

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Plynu na vlnách vody

6. lekce

Rozvoj síly srdce přes živel VZDUCH

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Srdce a rozum v mém Stromě života

7. lekce

Rozvoj síly srdce přes živel ÉTER - PROSTOR

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Síla srdce rozkvétá můj Strom života

8. lekce

Sblížení s emocemi v těle a srdci

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Oslava transformace emocí

9. lekce

Transformační práce s bloky

nahraná lekce v členské sekci

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Oslava skrytého poznání v těle

10. lekce

Integrace prožitého přes prázdniny

on-line živá lekce + záznam

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Bude překvapením 🙂

11. lekce

Měním svá omezující přesvědčení

on-line živá lekce + záznam

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ další Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Oslava podporujícího přesvědčení

12. lekce

Vnitřní pramen života a sebe-lásky

on-line živá lekce + záznam

+ Podpora sebe-lásky - lekce a cvičení

+ závěrečný Rituál MŮJ STROM ŽIVOTA → Oslava vnitřního pramene a Mého zdravého Stromu života

Máte zájem dát vědět, 

 až se otevře nový běh kurzu?

Zadejte prosím svůj mail a pošlu vám info

Kurz je pro vás vhodný pokud: 

 • se chcete naučit přijímat své tělonásledovat svou duši
 • zabydlet a ukotvit se ve svém srdci a těle
 • objevovat sebe-transformační síly
 • rozvíjet své sebe-přijetí a sebe-lásku
 • trápí vás stres, přetížení, aktuální nebo prožitá složitá životní etapa
 • cítíte se bez energie, unaveně, vyhořele
 • trpíte špatnou náladou, úzkostmi, strachy, depresemi