ON-LINE workshop

Do hlubin opečování páteře, kostí a kloubů


psycho-somatická praxe

on-line živý kurz přes Zoom + záznam

Praxe tekutinové tělo pomáhá rozproudit energii v našem těle, oživit páteř, opečovat kosti a klouby. To nás napojuje na moudrost těla a pomáhá léčit i naši duši.

Proč opečovávat páteř, kosti a klouby v těle?

Naše kostra - páteř, kosti a klouby je oporou našeho těla. Na ně se napojují šlachy a vazy a dohromady tvoří náš pohybový aparát. Chceme-li se dobře hýbat, potřebujeme mít pružnou páteř, silné kosti a dobře vyživené klouby

Páteř je náš hlavní nervový a energetický kanál - je velmi důležitá. V józe se říká: "Máme-li zdravou páteř, máme zdravé celé tělo". Proč? Pružná, zdravá páteř vytváří podmínky pro dobré fungování nervů - to pomáhá celému tělu - dobře díky tomu fungují vnitřní orgány, svaly, hormonální žlázy, vylučování ... prostě vše.

Důležitá je i vitalita kostí - v nich se tvoří potřebné krvinky - červené (přenos kyslíku) a bílé (imunitní buňky). Chceme-li být zdraví, potřebujeme se proto starat i o své kosti a klouby.

Páteř, kosti a klouby můžeme dobře zregenerovat jemnou metodou tekutinového těla, která zvučí do těla a rozvibrovává tělo až do hlouby kostí a kloubů.

Tato praxe je celostní psycho-somatickou praxí - jde i do hlubin našeho podvědomí.

Na semináři půjdeme cestou vědomé pozornosti, která je klíčem k sebe-léčení a vracení našeho těla i duše do rovnováhy. Půjdeme cestou pochopení a respektu k tomu, jak naše tělo funguje a je s námi propojené. Budeme se snažit skontaktovat sami se sebou a otvírat moudrosti našeho těla.

Co vám kurz přinese

 • regeneraci páteře, kostí, kloubů i šlach a vazů 
 • probouzení vnitřních vod - tekuté tělo a tekutá páteř
 • jemné opečování celého těla i duše
 • hlubokou emoční a psycho-somatickou sondu do těla i duše
 • rozvíjení umění sebe-léčení včetně rozpouštění bolesti

Jaké části páteře, kosti a klouby opečujeme?

 • Celou páteř a její obratle
 • Křížovou kost - sacrum - která je považována za posvátnou kost (uvádí se, že v ní spí  energie kundalini)
 • Kyčelní klouby
 • Napojení páteře na lebku tzv. okcipitální spojení
 • Hrudní kost včetně brzlíku (hormonální žláza důležitá pro imunitu)
 • Další klouby - ramena, lokty, kolena, kotníky i 
 • - budete moci se i individuálně zaměřit na místa, které vám dělají problém

Zvu vás do on-line kurzu na živo

Do hlubin opečování páteře, kostí a kloubů

Propojíte se s vnitřním léčitelem a opečujete páteř, klouby, kosti a fascie ve svém těle

Vlasta Lisková

Co vám kurz vnese do života

 • rozvoj naslouchánípropojování se s tělem
 • praktické techniky pro práci s kostmi, klouby, vazy a šlachami
 • uvolňování se do hloubky těla a rozvíjení sebepřijetí
 • objevování souvislostí a propojení v těle
 • účinné metody pro každodenní praktikování
 • objevování své tělesné hloubky v mnohavrstvém zkoumání těla

Kdo vás bude kurzem provázet

Jmenuji se Vlasta Lisková. Jsem lektorkou tekutinového těla a "svalů duše" Psoas. Dlouhodobě pracuji s klienty s moudrostí jejich   těla   i   rozvojem   vědomí.  Jsem terapeutka, konstelářka a koučka.

Čím je kurz inspirován

 • inspirováno metodou Continuum Movement - konceptem jež přinesl praxi s tekutinovým / tekutým tělem pro využití bez terapeuta a Śkolou bederních svalů

Esence práce s vnitřní vodou - tekutinovým tělem:  

 • hra, zvídavost, objevování, přítomný okamžik, potěšení
 • zvuky, pohyby vln, spirál, kruhů uvnitř těla, autentický rytmus těla
 • vědomí různých tělních tekutin, poznávání vnitřní anatomie skrze prožitek
 • od techniky k plynutí, "tělo jako proces" - vnímání neustálého vnitřního tvoření 
 • dech, prostor, zvuk, plynutí, ticho, klid, ponoření se
 • oceánská zkušenost v těle, procítění a bytí v těle, intuice, hloubka
 • jemný, hluboký dotek sama sebe na buněčné úrovni

Co říkají účastníci kurzů tekutinového těla 

Bylo to pro mě inspirující, poučné a moc příjemné. Jsem instruktorka Yin yogy a navštěvuji workshopy zaměřené na práci s tancem, tělem a hlasem, ale večerní setkání s tebou bylo ještě o mnoho jemnější. Moc děkuji za tento zážitek.
Vlaďka
Vlasto, šla jsem na kurz fluidní inteligence a odnesla jsem si nádhernou sondu do své hloubky těla i duše. A tak jsem začala docházet častěji. Nacházím ztracené části sebe a ulevuje se mému tělu i hlavě. To, co předáváš má neskutečnou hloubku a ve mně se dějí úžasné změny. Děkuji.
Andy
Vlasto, mnohokrát děkuji za krásný večerní seminář. Z počátku jsme měla pocit, že se nic neděje a byla jsem docela zklamaná. Jsem hodně aktivní a tohle mi připadalo, že to není pro mě. Atmosféra však byla příjemná a tak jsem si řekla že vydržím a třeba se něco dostaví. Při jednom cvičení hydratace páteře mě začala bolet hlava. Snažila jsem se uvolnit, chvíli s tím bojovala a nakonec se podařilo. A podařilo se i o dost víc, mnohem lépe se mi dýchalo, přišla jsem si taková volná. Těžko se to popisuje, bylo mi však najednou mnohem líp. Před tvým kurzem jsem byla hrdá na sebe, jak makám, teď jsou věci už trochu jinak. Všímám si velmi pomaloučku, že i jemnost má svou cenu. Pro mě nevídáno :-D.
Mirka
Děkuji za krásné setkání s tekutinami v těle. Přišla jsem si tak odpočatá a hýčkaná jako už dlouho ne. Bylo to zvláštní, jakoby se nic nedělo, přiznám se, že ze začátku mi chyběla nějaká větší akce. Pak ale páni, byla jsem tak moc u sebe, tak krásně ponořená ve svém těle. Chodím na jemnou jógu, tohle však bylo něco hlubšího. Nerozumím ještě moc tomu, co se to se mnou vlastně dělo, ovšem pocit je tak krásný, že přijdu zase.
Hanka
Chtěla bych moc poděkovat za víkendový seminář, kde jsme pracovali s vodou v těle a bederními svaly. Ještě teď cítím ty krásné pohyby v těle. Mám nově objevenou hlubinu uvnitř sebe. Bylo to pro mě všechno nové a zároveň krásné .. Těším se na další prožitky. Moc děkuji za odpočinkový a velmi dobíjející čas.
Ilona
Mé myšlenky se vrací k víkendu, k příjemnému rozpoložení, které jsem na semináři s vodou a bederními svaly zažila. Bylo to krásné, něžné, velmi citlivé a osvěžující. Hlava zatím moc neví, čím to bylo jiné než relaxace, které znám, na tom však nezáleží, protože podstatný je prožitek. A ten byl a zůstává ve mně ještě doteď nádherný. Cítím, že moje tělo touží se zas ponořit do těch sobotních vod, kdy jsme uvnitř sebe pluly. Díky moc.
Tereza
Milá Vlasto, tekutiny v těle mě nadchly. Je to tak krásně jemný, vnímavý a citlivý přístup. Moje tělo cítí, že teď může snad i létat. Tolik lehkosti jsem už dlooooouho neměla. Teprve díky semináři jsem si uvědomila, jak jsem unavená a stále se snažím, místo abych dávala jemnou péči sama sobě. Hodně pracuji a myslela jsem si že i relaxuji a umím si dobíjet energii. Teď vidím, že na to chce jít jinak. Vody v nás umí hýčkat a já to moc ráda využiji. Děkuji za krásné prožitky.
Lenka
Jsem velká citlivka a nelehko se mi s tím často žije. Praxe s tekutinami a bedry mě krásně opečovala. Myslím, že jsem konečně našla něco, co mi naprosto vyhovuje. Snadno jsem se na cvičení dokázala ponořit do svých hlubin a tekutinový pohyb mě přímo hýčkal. Tělo hned vědělo, že je někde doma, že to je to pravé, co potřebuje. A nejsou k tomu třeba žádná slova, jen svému tělu naslouchat a nechat se jím vést. Vlastně jednoduché, ale my to neumíme, už jsme tuto schopnost bohužel ztratili. Jééé kdybych já tyhle báječné prožitky objevila už před lety. No nedá se nic dělat, čas nevrátím, můžu objevovat a nechat se hýčkat teď a to je hlavní. Vlasto díky, má to hloubku a pro mě je to jak hudba v ráji 😊
Vlaďka
Jedním slovem mohu říci krása. Krásný jemný relaxační a regenerační kurzík, co mi udělal moc dobře. Vlasti, díky a přeji, ať se ti daří.
Petra
Kurz léčení beder a tekutin byl pro mě moc zvláštní. Neumím dobře říci, co se vlastně dělo. První hodinku jsem měla pocit, že to není pro mě, že mě to možná až nudí. No ale byla jsem už na kurzu a rozhodla se zůstat. Druhou hodinku jsem se cítila trochu příjemněji. A odpoledne mě tak krásně naladilo, jako bych se vrátila na prázdniny k babičce, když jsem byla malá (tam to pro mě byla oáza). Tělo se asi rozpomnělo a najednou vědělo, že to je něco, co mu už dlouho chybí. Takže u mě za den přerod od nic moc k nádhernému pocitu, který ještě teď vnímám.. Díky, jsem moc ráda, že jsem na kurzu byla.
spokojená Denisa

Co si z kurzu odnesete

 • každodenní jednoduché techniky pro regeneraci páteře, kostí, kloubů
 • účinné relaxace pro rozpouštění nahromaděných bloků
 • uvolnění a propojení s páteří, kostmi, klouby celého těla
 • vnímání souvislostí v těle
 • hluboký prožitek propojování s tělem
 • očekávejte odpočinek, velmi jemné cvičení, napojení na sebe sama

Co je obsahem kurzu

UCELENÝ TRANSFORMAČNÍ KURZ 

10 hodin jemné péče o páteř, kosti, klouby, fascie a tkáně v tekutinovém těle

Kurz - záznam z živého kurzu


Ke kurzu se můžete připojit kdykoli – dostanete všechny nahrávky. Zůstane vám pak ucelený kurz, ke kterému se můžete vracet. → Nahrávky k dispozici 1 rok. 

Workshop probíhá přes aplikaci Zoom - odkaz na připojení vám zašleme mailem. Potřebujete PC (tablet, mobil) - pro společné sdílení můžete mít zapnutý mikrofon popř. kameru - je to na vás. Nahrávám pouze svou obrazovku - vaše praxe na kurzu je čistě soukromá.

Kurz je pro vás vhodný pokud: 

 • chcete mít pružnou páteř a pohybový aparát
 • trápí vás bolesti v páteři, v kloubech, chcete podpořit regeneraci 
 • chcete se zabydlet a ukotvit se ve svém těle
 • objevovat sebe-léčivé a transformační vnitřní síly
 • cítíte se bez energie, unaveně, vyhořele
 • trpíte špatnou náladou, úzkostmi, strachy, depresemi (jde o psychosomatickou praxi)